choroba devica

Kwestia chorób układu nerwowego zawsze jest całkiem poważna, na przykład .
Krótko o zespołach chorób układu nerwowego oraz chorobie Devica.

Choroba devica- czym jest?

Zespół devica to, tak samo jak stwardnienie rozsiane, choroba autoimmunologiczna, jednak atakuje głównie nerwy wzrokowe oraz rdzeń kręgowy.
Choroba rozwija się około 40 roku życia, a nie tak jak Sm w wieku około 30 lat.

Ponad 80% przypadków zachorowania na tą chorobę dotyka kobiety.

Zmiany powodowane przez tą chorobę obejmują paraliż mięśni nóg, rąk oraz zaburzenia w działaniu jelit, utratę czucia kończyn górnych i dolnych oraz zaburzenia widzenia (głównie ostrości) aż do ślepoty.
Tak samo jak Sm ta choroba podlega leczeniu, jednak mimo wielu podobieństw wymaga odmiennego leczenia niż stwardnienie rozsiane.
Dlatego właściwa diagnoza jest bardzo ważna.

Czy da się wyleczyć stwardnienie?

Leczenie stwardnienia rozsianego nie jest w 100% skuteczne.

Tak jak i w przypadku wielu innych chorób, z którymi trzeba nauczyć się żyć.

Współczesna medycyna nie zna jeszcze skutecznej metody leczenia stwardnienia rozsianego, które pozwoliłoby pokonać tą chorobę.

Istnieje jednak wiele metod radzenia sobie z jej objawami, pozwalając je zmniejszyć, a nawet zahamować postęp choroby. Pomimo, ze Sm nie jest uleczalne, to nigdy nie powinniśmy rezygnować z prób jego wyleczenia, liczne terapie mogą pomóc nam poradzić sobie z chorobą. Może trafimy na lek, który dla ans będzie działał najlepiej o pozwoli nam cieszyć się życiem, mimo tej choroby. Nie powinniśmy porzucać prób leczenia, ani żadnej terapii, ponieważ może kiedyś ta choroba stanie się w pełni uleczalna, a do tego czasu warto walczyć o każdą poprawę.

Metody leczenia interferonem

choroba devica Skutecznych metod leczenia SM jest kilka i należą do nich między innymi interferony, które uznawane są za najskuteczniejszą dzisiaj metodę leczenia objawowego tej choroby.

Interferon beta jest obecnie stosowany w Europie oraz Japonii, gdzie pomaga setkom pacjentów powstrzymać rozwój choroby. Leczenie w ramach programu NFZ trwa dwa, trzy lata, po tym czasie należy samemu opłacać 100% ceny leków.

To samo tyczy się osób powyżej 40 roku życia, leki dla takich chorych nie są refundowane. .
Dodane: 31-08-2016 20:27

Tagi: medycyna szpital choroby leki choroba devica zespół

Widok do druku:

choroba devica