Grzanie w domu, taniej i wydajniej

nowoczesnych metod ogrzewania w domu jednorodzinnym to świetne rozwiązanie, które połączone z nowoczesnym budownictwem daje niemal darmową energię cieplną do ogrzewania zarówno wody jak i powietrza w budynku. To doskonała sprawa

Grzanie w domu, taniej i wydajniej rekuperacja gdańsk
Poprawa działania ogrzewania z pewnością przyniesie spore oszczędności, jedną z dobrych możliwości jest . Co musisz wiedzieć o ogrzewaniu?

Nowoczesne grzanie- rekuperacja

Wykorzystanie nowoczesnych metod ogrzewania w domu jednorodzinnym to świetne rozwiązanie, które połączone z nowoczesnym budownictwem daje niemal darmową energię cieplną do ogrzewania zarówno wody jak i powietrza w budynku. To doskonała sprawa dla osób lubiących oszczędność i wygodę, ponieważ takie ogrzewanie jest z reguły bezobsługowe, a połączenie go z rekuperacją zagwarantuje optymalne wykorzystanie każdej dżula energii.

Rekuperacja jest też świetnym rozwiązaniem dla osób ze standardowym ogrzewaniem, ponieważ zwraca ciepło, które uciekłoby z naszego domu w postaci spalin, oparów czy ciepłego powietrza.


Którędy ucieka ciepło z domu?

Energia cieplna w naszym domu lubi znajdować sobie różne drogi ucieczki poprzez tzw. mosty termiczne. Prawidłowa ocena drogi, którą ucieka ciepło wymaga użycia sprzętu umożliwiającego pomiar temperatury, może to być termometr laserowy lub kamera termowizyjna.

Po ustaleniu miejsc w których ciepło umyka z pomieszczenia, czy nieruchomości można podjąć konkretne działania mające na celu zmianę miejsca rozproszenia ciepła lub jego zatrzymania. Często dużo ciepła umyka z domu poprzez stare i nieszczelne okna, ale nieszczelność to tylko jeden problem. Ponieważ grubość szkła i ilość komór okna również ma niemałe znaczenie.


Ucieczka ciepłego powietrza

Energetyczna wydajność cieplna budynku determinuje jego zdolność do gromadzenia i utrzymywania ciepła. Jego optymalizacja pozwala zwiększyć skuteczność naszego ogrzewania, przez co rachunki za ogrzewanie będą niższe.

Identyfikacja problemów z izolacją budynku nie jest zadaniem prostym, zwłaszcza jeżeli ktoś w ogóle się tematem nie interesuje. Takie poszlaki jak wilgoć na ścianach czy oknach lub wrażenie przeciągu mogą z powodzeniem wskazać nam miejsca mostów termicznych, gdzie ciepło najbardziej ucieka z budynku.