Historie geodezyjne

albork. Dzisiaj o geodezji i budowach.Pomoc geodety przy pomiarach działek budowlanychGeodeci zatrudnieni w urzędach gmin i urzędach miast zajmują się wytyczaniem działek budowlanych. Potrafią oni określić, jaką szerokość mogą pos

Historie geodezyjne W geodezji jest dużo pracy, dlatego, że są niezbędni wszędzie tam, gdzie coś się buduje. Ich rola w tym wszystkim\temacie jest bardzo ważna, dlatego warto szukać profesjonalistów: . Dzisiaj o geodezji i budowach.

Pomoc geodety przy pomiarach działek budowlanych

Geodeci zatrudnieni w urzędach gmin i urzędach miast zajmują się wytyczaniem działek budowlanych. Potrafią oni określić, jaką szerokość mogą posiadać określone działki, żeby budowane na nich domy spełniały wszystkie wymogi prawne. Tylko w takim wypadku osoby chcące posiadać swój własny dom będą mogły otrzymać zgodę na jego wybudowanie oraz zamieszkanie w nim.

Na życzenie właścicieli działek geodeci mogą również uczestniczyć w wykonywaniu pomiarów dotyczących już samego domu oraz wytyczania najlepszego miejsca na działce na postawienie jego fundamentów. Wiadomo, że przyszłym właścicielom domu bardzo zależy na znalezieniu najlepszego miejsca na posesji, w którym można wybudować dom, ponieważ pozwoli im to na obniżenie kosztów związanych z jego późniejszą eksploatacją.


Zadania geodetów w dużych miastach

Geodeci, którzy pracują w dużych miastach są zgromadzeni przy urzędzie miasta lub przy biurze projektowym. Do ich zadań należy wykonywanie niezbędnych pomiarów w czasie budowy nowych bloków oraz dróg dojazdowych do nich prowadzących i czuwanie nad tym, żeby sklepy osiedlowe były stawiane zgodnie z prawem.

Nadzorują oni także proces poszerzania już istniejących dróg oraz wykonują szereg innych prac zleconych. Wykonywanie pomiarów przy nowych blokach służy temu, żeby zachować należyte odległości pomiędzy nimi, podobnie jest ze sklepem osiedlowym. Powinien on stanąć w takim miejscu, które pozwoli mu na spokojny rozwój, ale też zagwarantuje mieszkańcom osiedla prawo do korzystania z ich mieszkań i samochodów.


Definicja podziału nieruchomości w Wikipedii

Podział nieruchomości polega na wydzieleniu z niej części przez dotychczasowego właściciela na rzecz nowego właściciela ? podział prawny (cywilny). W ujęciu wieczystoksięgowym podział nieruchomości polega na odłączeniu z dotychczasowej księgi wieczystej co najmniej jednej działki gruntu wchodzącej w jej skład (wykreślenie z I działu księgi wieczystej) i założenie dla niej nowej księgi wieczystej. W ujęciu administracyjno-prawnym podział nieruchomości polega na określeniu w dotychczasowych jej granicach innej konfiguracji geodezyjnej działek gruntu wchodzących w jej skład, bez zmiany jej dotychczasowego właściciela ? podział geodezyjny.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podział_nieruchomości