Jak hormony wpływają na funkcjonowanie organizmu?

udniać codzienne funkcjonowanie. Objawów świadczących o niewłaściwej pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego jest wiele, dlatego jeśli zauważymy u siebie nagłą senność lub problemy ze snem, nadpotliwość, nieustające uczucie chłod

Jak hormony wpływają na funkcjonowanie organizmu?

Co świadczy o problemach z hormonami?

Chociaż rzadko się nad nimi zastanawiamy, hormony znacząco wpływają na nasze samopoczucie, a nierzadko ich nieprawidłowy poziom we krwi może utrudniać codzienne funkcjonowanie. Objawów świadczących o niewłaściwej pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego jest wiele, dlatego jeśli zauważymy u siebie nagłą senność lub problemy ze snem, nadpotliwość, nieustające uczucie chłodu, drżenie rąk, zbyt mały lub nadmierny popęd seksualny, warto najpierw skonsultować się z lekarzem rodzinnym, a następnie odwiedzić endokrynologa. Powyżej zostały wymienione tylko niektóre z dolegliwości wywołanych nieprawidłową pracą gruczołów wydzielania wewnętrznego, dlatego tylko lekarz specjalista może ustalić przyczyny tych dolegliwości.


Pakiet pacjenta ortopedycznego

Kierownicy przychodni zdają sobie sprawę z tego, że korzystanie z prywatnej opieki ortopedycznej może być bardzo kosztowne, dlatego przygotowują dla swoich pacjentów pakiety pacjenta ortopedycznego. W ramach posiadanego pakietu będzie można odbywać darmowe wizyty lekarskie. Dzięki temu uda się zaoszczędzić nieco pieniędzy, które będzie można przeznaczyć na kupno leków czy opatrunków. Niektóre pakiety obejmują także wykonanie bezpłatnych badań zleconych przez ortopedę niezależnie od tego, czy są to badania krwi czy badania usg. Prawdziwą okazją dla pacjentów ortopedycznych jest możliwość skorzystania z bezpłatnych zabiegów. Wprawdzie dostęp do nich otwiera wcześniej wykupiony pakiet, jednak dzięki temu można z nich korzystać nawet, jeżeli aktualnie pacjent nie posiada środków na koncie.


Gdy dziecko odstaje wzrostem od rówieśników

Każdy rodzić chce, aby jego dziecko rozwijało się prawidłowo, dlatego wszelkie odstępstwa od normy nierzadko powodują silne obawy, że z potomkiem jest coś nie tak. Ciągłe porównywanie do innych dodatkowo może te niepokoje nasilić, jednak warto pamiętać, że każde dziecko rozwija się we własnym tempie ? jeśli córka lub syn są niżsi od rówieśników, nie zawsze oznacza to nieprawidłowości w rozwoju. Dla pewności można jednak udać się do endokrynologa, który przeprowadzi odpowiednie badania. Trzeba przy tym pamiętać, że nie tylko zbyt niski wzrost dziecka powinien skłonić nas do zastanowienia. Również w przypadku, gdy syn lub córka są znacznie wyżsi od kolegów i koleżanek, konieczna może być wizyta u specjalisty.