Lepsze i tańsze metody ogrzewania

cieplna budynku determinuje jego zdolność do gromadzenia i utrzymywania ciepła. Jego optymalizacja pozwala zwiększyć skuteczność naszego ogrzewania, przez co rachunki za ogrzewanie będą niższe. Identyfikacja problemów z izolac

Lepsze i tańsze metody ogrzewania rekuperacja gdańsk
Poprawa działania systemu grzewczego z pewnością przyniesie ogromne oszczędności, jedną z ciekawych opcji jest . Co musisz wiedzieć o ogrzewaniu?

Mosty termiczne

Energetyczna wydajność cieplna budynku determinuje jego zdolność do gromadzenia i utrzymywania ciepła. Jego optymalizacja pozwala zwiększyć skuteczność naszego ogrzewania, przez co rachunki za ogrzewanie będą niższe.

Identyfikacja problemów z izolacją budynku nie jest zadaniem prostym, zwłaszcza jeżeli ktoś w ogóle się tematem nie interesuje. Takie poszlaki jak wilgoć na ścianach czy oknach lub wrażenie przeciągu mogą z powodzeniem wskazać nam miejsca mostów termicznych, gdzie ciepło najbardziej ucieka z budynku.


Nowoczesne budynki

Nie ma jednego i dobrego sposobu budowania oszczędnego domu, a to ze względu na dużą ilość nowoczesnych rozwiązań, które wymagają odmiennych parametrów budynku. Oczywiście większość z nich wymaga bardzo dobrej izolacji, co w sumie jest tak naprawdę podstawą w modernizacji cieplnej starszych budynków.

Nowe budownictwo zmierza coraz bardziej w stronę zerowej konsumpcji energii dla uzyskania ciepła, co za tym idzie takie domy są bardzo oszczędne. Koszty są sporo wyższe od standardowego budownictwa, ale jednak z uwagi na całe przyszłe lata mieszkania, warto zainwestować, aby później nie płacić ogromnych rachunków za węgiel czy gaz.


Energetyczne normy dla budynków

Normy energetyczne dla budynków jednorodzinnych staja się coraz bardziej wyśrubowane. Za sprawą kolejnych ustaw, mających na celu obniżenie emisji CO2 oraz zwiększenie zainteresowania energią odnawialną, nowe budynku muszą spełniać bardzo konkretne normy zużycia energii.

Do niedawna próg wynosił 150 kWh/m2, w roku 2014 norma ta została zmieniona na 120kWh/m2, a w 2017 roku będzie to już 95 kWh/m2. CO oznacza, że każda nieruchomość mająca być budynkiem mieszkalnym nie może tego progu przekroczyć. Wymusza to stosowanie nowoczesnych materiałów budowlanych oraz stosowanie izolacji oraz wydajnych metod ogrzewania i odzyskiwania ciepła z budynku.