Zainteresowany tematem przydomowej oczyszczalni? Więcej dowiesz się tu:

Konstrukcja domu kanadyjskiego

oczyszczalnia przydomowa białystok
Budowa polega na łączeniu desek w tarcze ścian gwoździami lub przy użyciu specjalnych złączy metalowych a następnie ustawienie ścian w pionie. Wyróżnia się dwa podstawowe typy konstrukcji ze względu na sposób mocowania stropu: konstrukcja platformowa ? na oczepach stojących ścian układa się deski stanowiące żebra stropu, a na nich podłogę z desek lub, częściej płyt.
Ściany wyższej kondygnacji lub stropodach konstruuje się korzystając z podłogi jako platformy roboczej. konstrukcja balonowa, gdzie stropy zawiesza się na słupach ścian, których wysokość wynosi półtora lub więcej wysokości kondygnacji (przeważnie półtora w budynkach parterowych z poddaszem użytkowym). Gotową konstrukcję usztywnia się płytą OSB/3, następnie dodatkowo ociepla (przeważnie wełną mineralną wkładaną między ruszt podtrzymujący warstwę elewacyjną) i przykrywa elewacją drewnianą, z sidingu lub tynku cienkowarstwowego. Przestrzenie wewnątrz ścian wypełnia się materiałem termoizolacyjnym (wełna szklana, wełna mineralna, lub inne). Od strony wewnętrznej instaluje się warstwę paroizolacyjną i wykończenie wewnętrzne (płyta gipsowo-kartonowa). Drewno, z którego wykonuje się szkielet powinno być czterostronnie strugane oraz suszone w temperaturze przekraczającej 67 stopni Celsjusza lub impregnowane. Struganie i suszenie drewna pozwala zrezygnować z impregnacji chemicznej większości elementów. Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Lekki_szkielet_drewniany

Najważniejsza jest trawa

Przed przejściem do właściwego rozplanowania ogrodu, warto przemyśleć kwestie podstawowe - czyli trawnikiem.
Nie zwracając uwagi na kwestie dotyczące gatunków trawy ( a jest tego trochę), zasadniczo należy dokonać wyboru - trawa z rolki, czy tradycyjnie wysiana? Wbrew pozorom nie jest łatwo dokonać wyboru.

Prawdopodobnie najwięcej zależy od tego, czy jesteśmy dość cierpliwi, by poczekać na to, aż rośliny wykiełkują z nasion, czy też chcemy od razu cieszyć się gotowym trawnikiem.

kolejną bardzo ważną sprawą jest koszt - trawa z rolki jest dość sporym wydatkiem, ponieważ wiąże się nie tylko z kosztem wynikającym z zakupu rolek - mają one specyficzne wymagania i zanim zostaną rozwinięte, trzeba odpowiednio przygotować glebę, używając odpowiednio dostosowanych nawozów.
Jest to dość pracochłonne, dlatego firmy ogrodnicze mają taką usługę w swoim cenniku wyszczególnioną osobno. Jeżeli liczymy na to, że przy zakupie trawy z rolki, ktoś ją nam gratis "zainstaluje", to możemy się przeliczyć. Przy ustalaniu budżetu na ogród, warto wziąć takie rzeczy pod uwagę.

O wnętrzach

oczyszczalnia przydomowa białystok Dom to nie tylko ściany, podłoga i sufit.
Dom to również pewien klimat, który trzeba w tym miejscu samodzielnie wytworzyć.

Z jednej strony tworzy go rodzina, tworzą go ludzie, którzy go zamieszkują.

Budują oni pewną atmosferę sposobem, w jaki się zachowują, w jaki ze sobą rozmawiają.
To, jak spędzają razem wolny czas powoduje, że dom przesiąka pewnymi specyficznymi sytuacjami i specyficzną atmosferą.
Oczywiście, na tym nie koniec.

Klimat tworzy również wnętrze.

To, jak dom jest wykończony powoduje, że tworzy się w nim pewien specyficzny klimat.

Sposób dekorowania domu, sposób jego urządzenia ma ogromne znacznie.
Ważne jest, w jaki sposób udekorowane są ściany.
Czy są to tapety czy farba, jakie kolory są zastosowane, jakie kompozycje dobrane.

To, co leży na podłodze również nie pozostaje bez znaczenia.

Czy jest to podłoga drewniana, dywan czy wykładzina.
Wszystko się liczy. I oczywiście, meble i dodatki. Meble dają poczucie komfortu i swego rodzaju specyficznej wygody oraz praktyczności.
Dodatki zaś to drobiazgi, które domykają koncepcję.
Ważne jest, żeby w odpowiedni sposób ją domykały. .