Styl we wnętrzu - o klasyce

em jest sufit. Może być zdobiony sztukateriami: listwami, rozetami lub gzymsami. Tradycyjne gipsowe cechuje między innymi niepowtarzalność wzorów, które można tworzyć według własnego projektu. Dostępne są też elementy z polistyren

Styl we wnętrzu - o klasyce Panele trójwymiarowe na ścianę mogą być bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym. Zobacz:

Sztukateria w klasycznym wnętrzu

We wnętrzach inspirowanych stylem klasycznym ważnym elementem jest sufit. Może być zdobiony sztukateriami: listwami, rozetami lub gzymsami. Tradycyjne gipsowe cechuje między innymi niepowtarzalność wzorów, które można tworzyć według własnego projektu. Dostępne są też elementy z polistyrenu ekstrudowanego (XPS). To materiał twardy, wykorzystuje się go na ornamenty o wyrazistej stylistyce, podobnie jak sztukaterie z poliuretanu, który dodatkowo można wyginać. Rzadziej stosuje się droższe sztukaterie z granulatu Verofill ? glinokrzemianowych mikrogranulek połączonych żywicą.

Źródło: http://muratordom.pl/wnetrza/pokoje-dzienne-jadalnie/sztuka-harmonii-styl-klasyczny,68_5041.html


Jak się zabrać za wystrój mieszkania?

Dekorowanie mieszkania to jedna z najprzyjemniejszych czynności. Jak wybrać dodatki, żeby stworzyć przytulne i jednocześnie niezagracone mieszkanie? Przede wszystkim - dajmy sobie spokój z impulsywnym kupowaniem, to co wpada nam w oczy w sklepie niekoniecznie będzie dobrze wyglądało w naszym domu. Żeby z czegoś, co ma przynieść nam radość nie zrobił się prawdziwy koszmar, trzeba sporządzić plan. Co mam na myśli? Najpierw podejmujemy decyzję o tym jakie dodatki chcemy kupić (w jakim stylu, w jakim kolorze, z jakiego tworzywa), a dopiero potem jedziemy do sklepu. Naprawdę świetnym pomysłem jest robienie zakupów online - tutaj łatwiej będzie nam opanować dzikie instynkty, ponieważ nie musimy wybierać w danej chwili - możemy dobrze sobie wszystko przemyśleć i uruchomić wyobraźnię, a wybór mamy właściwie nieograniczony.


Klasycyzm - z Wikipedii

Nazwa klasycyzm oznacza w architekturze nawiązanie do architektury klasycznej. Analogiczny termin Klassizismus występuje w języku niemieckim, podczas gdy m.in. we Francji i Anglii określa się ten okres jako architekturę neoklasyczną. Termin architektura neoklasycystyczna w odniesieniu do klasycystycznej jest natomiast błędem, gdyż mianem neoklasycyzmu określa się klasycyzujące tendencje od końca XIX wieku.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klasycyzm