Wirtualny świat w wirtualnym biurze

cieszą się bardzo dużą popularnością szczególnie w niewielkich przedsiębiorstwach i firmach rodzinnych. Wiele osób decyduje się na wirtualne biuro przede wszystkim ze względu na oszczędności ? prowadzenie wirtualnego biura jest o

Wirtualny świat w wirtualnym biurze

Rozwój technologiczny ? jaki ma to wpływ na biznes?

Wirtualne biura to z pewnością jedne z chętniej wybieranych rozwiązań przez klientów biznesowych. Takie rozwiązania cieszą się bardzo dużą popularnością szczególnie w niewielkich przedsiębiorstwach i firmach rodzinnych. Wiele osób decyduje się na wirtualne biuro przede wszystkim ze względu na oszczędności ? prowadzenie wirtualnego biura jest o wiele tańsze niż wybór tradycyjnej formy zajmowania się korespondencją. Wirtualne biura umożliwiają także uzyskanie prestiżowego adresu firmy, co w wielu przypadkach ma istotne znaczenie. Czy takie biura zastąpią te tradycyjne? Tak naprawdę trudno przewidzieć, jednak na pewno będziemy mogli zaobserwować w kolejnych latach wzrost zainteresowania takimi usługami.


Wirtualne biura ? płatność

Coraz częściej możemy spotkać się z atrakcyjnymi zniżkami, przygotowanymi specjalnie dla osób, które zdecydują się na prowadzenie wirtualnego biura. Takie zniżki dotyczą najczęściej płatności, która jest obniżana w przypadku zarezerwowania tego typu usług na wiele miesięcy. Trzeba przyznać, że jest to sposób na obniżenie opłat związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w ten sposób. Warto jednak zauważyć, że samo prowadzenie wirtualnego konta to sposób na oszczędności. Jest to szczególnie istotne na początku działalności gospodarczej, kiedy wydatki znacząco przewyższają dochody. W takim przypadku korzystanie z usług wirtualnego biura jest bardzo dobrym pomysłem na oszczędności.


Minimalne wynagrodzenie ustawowe w Polsce

W Polsce minimalne wynagrodzenie ustalane jest corocznie na podstawie ustawy z 10 października 2002 o minimalnym wynagrodzeniu za pracę1. Wysokość minimalnego wynagrodzenia, podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej ?Monitor Polski?, w drodze obwieszczenia Prezesa Rady Ministrów do 15 września każdego roku.

W przypadku umowy zlecenia, zleceniobiorca może otrzymać niższe wynagrodzenie niż płaca minimalna234. Jego wysokość jest przedmiotem negocjacji ze zleceniodawcą.

Minimalne wynagrodzenie za pracę od 1 stycznia 2016 wynosi 1850 zł brutto.

W okresie pierwszego roku pracy danego pracownika nie może być niższe niż 80% wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę5 (80% x 1850 = 1480 zł).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82aca_minimalna