Wyprawka i poród

dzych dzieci, które nie są z nią biologicznie spokrewnione. Przeważnie zajmuje się dziećmi należącymi do jednej rodziny i pobiera za te czynności wynagrodzenie. W zależności od ich sytuacji i sytuacji ich pracodawców nowoczesne

Wyprawka i poród

Niania - kim jest? Odpowiada Wikipedia

Niania (także: niańka, opiekunka lub opiekun do dziecka) ? (zwykle) kobieta zawodowo trudniąca się opieką oraz wychowywaniem cudzych dzieci, które nie są z nią biologicznie spokrewnione. Przeważnie zajmuje się dziećmi należącymi do jednej rodziny i pobiera za te czynności wynagrodzenie.

W zależności od ich sytuacji i sytuacji ich pracodawców nowoczesne nianie mogą mieszkać w domu rodziny pracodawcy lub dojeżdżać do pracy tak jak zwykli pracownicy. W polskich warunkach spotyka się także takie sytuacje, że dzieci dowożone (i odwożone) są do domu niani przez rodziców i przebywają tam tylko przez określony czas (podobnie jak w przedszkolu). Zdarza się też, że niania opiekuje się jednocześnie dziećmi należącymi do kilku rodzin, a także jej własnymi.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Niania


Wikipedia i zastosowanie fotelika samochodowego

Fotelik samochodowy chroni dziecko będące pasażerem samochodu przed skutkami zderzenia lub gwałtownego hamowania.

Poprzez ścisłe związanie ciała dziecka z konstrukcją samochodu pozwala na zminimalizowanie działającego na nie przyspieszenia i, co za tym idzie, sił działających na ciało dziecka. Pozwala także na rozłożenie tych sił na jak największej powierzchni najsilniejszych części ciała. Jest podstawowym środkiem bezpieczeństwa biernego dzieci stosowanym w samochodach.

Fotelik samochodowy dla dzieci możemy zamocować na trzy sposoby:

FWF - przodem do kierunku jazdy
RWF - tyłem do kierunku jazdy
bokiem do kierunku jazdy (gondole samochodowe)

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotelik_samochodowy


Godziny karmienia niemowląt

Karmienie niemowlęcia może sprawiać matce wiele przyjemności, ale jednocześnie stawać się dla niej powodem do zmartwienia. Dlatego młode matki mogą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez położne, w czasie których będą uczyły się, w jaki sposób powinny karmić swoje dzieci. W razie jakichś problemów położne będą mogły opowiedzieć matkom, jakie są ich sprawdzone sposoby karmienia dzieci.

Jednak podstawową zasadą takiego karmienia jest fakt, że musi ono odbywać się w sposób bezstresowy, a matka musi unikać jedzenia produktów spożywczych szkodliwych dla dziecka. Wówczas dziecko będzie chętnie przyjmowało pokarm i domagało się kolejnych posiłków. Dlatego matka musi być przygotowana na to, że godziny karmienia jej niemowlęcia pozostaną bardzo płynne.